Lotyšsko


Trasa 1781416 - powered by Bikemap
V Lotyšsku sme sa zdržali najkratšie. 3 dni nám stačili na prechod od najsevernejšieho miesta Lotyšska na juh k hraniciam s Litvou.

Začiatok: Ainaži
Koniec : Augustkalne
Dĺžka: 241 km, z toho 40 km vlakom

Užitočné info:
Doprava:
Nemôžem to veľmi zovšeobecňovať, pretože sme v Lotyšsku pobudli naozaj krátko. Cesta Via Baltica, ktorá vedie popri pobreží od Estónska do Rigy bola plná áut a aj kamiónov. Pár úsekov je možné prejsť starou cestou ale väčšina trasy ide po hlavnej ceste. Našťastie je tu široká krajnica, takže autá vás nemusia obiehať. Vodiči sú tu ale väčšinou ohľaduplní, takže vás, keď sa dá, obídu oblúkom. Inak cesty na juhu od Rigy na hranice s Litvou už boli horšie, diery a výmole. Ale aspoň tu nebola skoro žiadna premávka až na pár traktorov :).
Ubytovanie:
Tak ako aj v Estónsku ani v Lotyšsku veľa kempov nenájdete, hlavne vo vnútrozemí nie sú žiadne. Pri pobreží nie je problém. Ale stanovať sa dá naozaj hocikde, myslím, že ani na pláži by s tým nebol problém.
Ceny:
Lotyšsko bola najdrahšia krajina z Pobaltských zemí, dokonca mi to prišlo drahšie ako v Petrohrade. 1 lotyšský lat je zhruba 1,4 Eur. Potraviny boli tak max. 10% drahšie ako u nás. Podľa toho čo.
Svetciems - Riga (6.deň)

Svetciems - Riga (6.deň)

Dnes nijak zvláštny deň. Len šliapanie do pedálov a myšlienka, že tam niekde 100 km pred nami je Riga, kde si dáme opäť deň pauzu.

viac informácií

Riga (7.deň)

Riga (7.deň)

Riga, najväčšie mesto celého Pobaltia, nás prekvapilo poloprázdnymi ulicami. Oproti menšiemu Tallinnu tu bolo veľmi málo turistov. Zato na mestskej tržnici, jednej z najväčších a najstarších tržníc v Európe to žilo aj v nedeľu.

viac informácií

Riga - Naujoji Akmené (8.deň)

Riga - Naujoji Akmené (8.deň)

40 km vlakom a 90 km na bicykli a ani nevieme ako už sme v Litve. Okolitá krajina už nie je len rovina, cesta sa aj začala mierne vlniť ale vietor nás neopúšťal. Stanovanie na záhradke a na druhý deň vyberanie kliešťov. Len tak ďalej. :)

viac informácií