Z Las Vegas do San Francisca


Zobraziť Las Vegas do San Francisca na väčšej mape

Dobrodružný 11 dňový výlet, počas ktorého sa ocitnete na najnižšom mieste severnej pologule, ale aj pod najvyšším vrchom severnej Ameriky. Budete prechádzať popri piesočných dunách a druhý deň popri zasnežených vrcholkoch kopcov. Taká rozmanitá je krajina medzi hlavným mestom hazardu a nekonvenčným San Franciscom.

Začiatok cesty: Las Vegas (Nevada)
Koniec cesty: San Francisco
Dĺžka: cez 1100 km
Trvanie: 11 dní
Rozpočet: pre 3 ľudí okolo 2500 € (rok 2008)
Doprava: Chevrolet TrailBlazer z požičovne (532€ na 8 dní)

Užitočné info:

Víza
Od 17. novembra 2008 môžu slovenskí občania cestovať do USA na bezvízový program. Na vycestovanie v rámci bezvízového programu potrebujete biometrický pas, schválenú cestovnú autorizáciu a Vaša cesta nesmie trvať dlhšie ako 90 dní. Navštívte internetovú stránku ESTA a vyplňte jednoduchú elektronickú žiadosť v anglickom jazyku.

Ubytovanie
Hotel sme si rezervovali dopredu len v Las Vegas a San Franciscu, pretože sme nevedeli, kde presne počas cesty zastavíme.

Doprava:

Auto sme si požičali v požičovni v Las Vegas a odovzdali ho v ich pobočke v San Franciscu. Výber je naozaj veľký, od menších áut cez SUV po 15 miestne vany.

Las Vegas

Las Vegas

Srdce Las Vegas leží pozdĺž jeho najslávnejšej ulice nazývanej „The Strip“. Je to 6 km dlhá ulica, ktorú môžete prejsť pešo. Nie je to ale prechádzka na pár hodín, keďže nepozrieť si niektoré kasína zvnútra by bol hriech a to vám už potom zaberie minimálne pol dňa. Tak otázka znie: Kde sa zastaviť?

viac informácií

Death Valley

Death Valley

Domorodý obyvatelia nazývali toto miesto údolie Tomesha, „zem, kde je pôda v plamenoch,“ celkom príznačné miesto pre Death Valley, kde je najvyššia priemerná teplota na Zemi. Nielenže je o jedno z najteplejších miest na svete ale aj najsuchších (priemerne tu spadne menej ako 50mm zrážok za rok) a tiež najnižších (náchádza sa tu najnižšie položené miesto na západnej pologuli).

viac informácií

Cesta z Death Valley do Yosemitu

Cesta z Death Valley do Yosemitu

Z Death Valley je to 435km do Yosemitského národného parku. Je to hodný kus cesty ale krajina pred vami sa bude meniť každým kilometrom, tak to ubehne celkom rýchlo. Z vyprahnutej púšte sa za 1,5 hodiny dostanete pod najvyšší vrch kontinentálnych Spojených štátov, čo znamená prekonať cez 1100 výškových metrov na rozmedzí 94 km. Na druhý deň vás čaká praveké jazero Mono Lake, mestoduchov- Bodie a nakoniec Yosemite.

viac informácií

Yosemite

Yosemite

Yosemite je jedným z najstarších parkov v USA. Známy je hlavne pre vodopády, ktoré v Yosemitskej doline môžete vidieť na každom kroku. Rozprestiera sa na území veľkom viac ako 1500 km2 a nie sú to len vodopády, čo robia tento park výnimočným. Nájdete tu malebné údolia, stále zelené lesy, lúky ale tiež aj jedny z najstarších a najväčších stromov na kontinente- sekvoje.

viac informácií

San Francisco

San Francisco

San Francisco patrí k najnavštevovanejším turistickým destináciám v USA. Mesto je postavené na 43 kopcoch a práve kopcovité prostredie podnietilo vznik slávnych cable cars. Mesto leží na brehu Tichého oceána, čo niekedy spôsobuje chladné počasie aj počas leta. Samozrejme hlavne na jar je San Francisco zahalené v hmle. V San Franciscu nájdete modernú architektúru ale aj staré viktoriánske domy. Nájdete tu mix ľudí rôznych národností, názorov a sexualnej orientácie :). Objavovať San Francisco vás určite bude baviť.

viac informácií