Kráľova studňa

Ako sa tam dostať: Pri ceste od Banskej Bystrice treba odbočiť za obcou Dolný Harmanec, odbočka je blízko pri Harmaneckej jaskyni.
Dĺžka: 14 km (zhruba 45 minút jazdy)
Poplatok: Vstup na lesnú cestu je povolený pre návštevníkov hotela iba s platným oprávnením. Oprávnenie vydáva Horský hotel Kráľova studňa po zaplatení poplatku 3,00 EUR/deň na recepcii hotela. Parkovanie je možné len na vyhradených parkoviskách hotela Kráľova studňa. Bez platného oprávnenia nie je pohyb na lesnej ceste povolený.  Kontrola vjazdu je vykonávaná len smerom od hotela na hlavnú cestu.
Náročnosť: Cesta je síce spevnená ale na mnohých miestach vymletá od vody takže sa tadiaľ dá prejsť jedine rýchlosťou blížiacou sa nule ale inak je to celkom zážitok hlavne pre šoféra.

Hotel Kráľova studňa sa nachádza vo výške 1326m.n.m. v nádhernom prostredí Národného parku Veľká Fatra. Hotel bol v rozmedzí rokov 2006 – 2009 zrekonštruovaný a dnes si tu môžete príjemne posedieť na dobrom pivku s výhľadom na okolité kopce. Na Krížnu je to odtiaľto čo by kameňom dohodil (2 hodinky pešky) a tak Aby ste sa len nevozili v aute určite odporúčam nenáročnú ani nie dvojhodinovú vychádzku na vrchol Krížnej.