Víza do Číny

 

Ak sa v blízkej budúcnosti chystáte spoznávať krásy Pekingu alebo zdolávať Veľký čínsky múr, či už za účelom dovolenkovým alebo pracovným a neviete si dať rady s cestovnými vízami, ponúkame vám riešenie. V nasledujúcich bodoch sa dozviete, čo všetko potrebujete pre vstup do Číny.

V prípade Číny môžete vycestovať len pod podmienkou, že máte platný cestovný pas a vízum, o ktoré sa žiada na veľvyslanectve ČRL v Bratislave. Počas doby 90 dní nepotrebujete víza do HongKongu a Macaa, ale pri viacvstupových multivízach pravdepodobne vzniknú zo strany veľvyslanectva Čínskej ľudovej republiky špeciálne požiadavky.

Požadované dokumenty pre získanie cestovných víz do Číny sú okrem originálu pasu aj kópia strany pasu s fotografiou, fotokópia spiatočnej letenky a vlastnoručne podpísaný vízový dotazník, ktorý sa stiahne z internetu, ale vytláča sa obojstranne inak nebude prijatý. Tento dotazník sa vypĺňa v anglickom jazyku a nájdete ho tu: http://www.vizum.sk/staty/cinska-ludova-republika.html Ak do Číny cestujete za prácou budete potrebovať aj dodatočné dokumenty pre získanie obchodných víz.

Pri prechode krajinou je taktiež nevyhnutné takzvané tranzitné vízum, ktoré potrebujete najmä v prípade ak pobudnete na letisku v Číne dlhšie než 24 hodín. Vybavuje sa vopred na ambasáde. Konzulárne poplatky za víza sú od 40 do 125 eur a to v závislosti od počtu vstupov do krajiny v priebehu jedného roka. Rýchle spracovanie víz trvá približne 2-3 pracovné dni, normálne vám ich vybavia za týždeň.

Ak nemáte čas a ani chuť na zdĺhavé vybavovanie cestovných víz do Číny obráťte sa na odborníkov z Vizum.sk, ktorí zabezpečia vaše víza rýchlo a absolútne pohodlne a to i vďaka špeciálne vyškoleným kuriérom, ktorí vám potrebné doklady vyzdvihnú na základe písomného splnomocnenia. Taktiež vám poriadia aké podklady potrebujete a napokon vám ich osobne odovzdajú priamo domov. Dôverujte výborným referenciám a niekoľkoročným skúsenostiam Vizum.sk, zbavte sa zbytočných starostí a dovoľte nech sa o vaše doklady postarajú iní.